6 Eylül 2009 Pazar

Biri Kahvaltı mı Dedi ?


Pazar kahvaltılarına bayılırım.Özellikle sahilde yapılan bir yürüyüş ardından saatlere yayılan bir kahvaltı yapmak kadar keyifli bir aktivite yok bence.Favori kahvaltı mekanlarım hep deniz kenarında olsa da şimdi anlatacağım mekan, muhteşem kahvaltısıyla "amaaan deniz olmasa da olur" dedirtiyor insana :)

Ataşehir'de oturanlar mutlaka biliyordur Afyon Kahvaltı Salonunu. Migrosun sırasında yer alan bu küçük mekan hafta sonları dolup taşıyor bu yüzden erken gitmekte fayda var. Menüye gelince kruasan falan bekliyorsanız hayalkırıklığına uğrayabilirsiniz. Ancak muhteşem bir türk kahvaltısı yapacağınızın garantisini verebilirim. İstediğiniz malzemeyle hazırlatabileceğiniz omletlerin yanı sıra lezzetli peynirlerini, sucuklu yumurtasını ve en önemlisi benim her gidişimde bayılarak yediğim bal ve kaymak eşliğinde köy ekmeklerini kesinlikle tavsiye ederim.

Şimdiden afiyet olsun :)

4 yorum:

 1. oooy kahvaltı benim en sevdiiğim öğün, başlıkta kahvaltıyı okuyunca hemen geldim..
  mutlaka şu kaymaktan yemeliyim:))

  YanıtlaSil
 2. süpper bir tavsiyede bulunmuşşun az bile kalmış söylediklerin bu kadar lezzetli olur bir kahvaltı, ayrıca bol kepçeler bunu da belirtmekte fayda var :)

  sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Stil Direktörü ; Afyondaki lezzeti bulacağını garanti ederim :)

  Zeynepcim; Sırf o bak kaymak için bile gidilir inanılmaz güzel.

  E hali hakı-lısın bol kepçe olduklarını belirtmeyi unutmuşum bunları yazarken bile canım çekti :)

  sevgiler...

  YanıtlaSil