18 Ocak 2010 Pazartesi

Aşk, Sevgi Vesaire Vesaire...


Size aşkın ne olduğunu sorsam bana onlarca yorum yapabilirsiniz.Kiminiz dünyanın en güzel duygusu der kiminiz ağır bir hastalık!

Ben size aşkın ne olduğunu söyleyeyim; Çok dandik bir şey!

İlk başta ayakların yerden kesilsin, havalarda uç bir süre sonra pat diye yere düş bir kaç yerin acısın ağla sızla sonra yaralarını sarmaya çalış adı aşk olsun!

Bazı şeylerin adı konmaz. Çünkü hissettiğin şeyin aşkın çok ötesinde olduğunu bilirsin çoğu insan bunu anlamaz çünkü kalıplaşmış düşüncelere sahiplerdir.

Eğer ortada aşk varsa İki tarafta ilişkiyi sahiplenmelidir. Herkese bu benim sevgilim diye hava atılmalı, facebook'a ilişkide yazıp bakın ne kadar aşığız resimleri konulmalı, arada bir kıskançlık krizleri geçirilmelidir aşıksan???

Eğer bunlar yapılmazsa iki taraf birbirini sevmiyordur!

Efendim ?

Dandik bir şey demiştim size!

Bu dandik geçici hissi atlarsak gerçek olan bir şeylerde vardır.

Birini sevmek yaşadığınız şehri sevmek gibidir. Ne olursa olsun seversiniz bazen çekip gitme düşüncesi sarsa bile sizi farklı bir şehirde yapamazsınız çünkü o şehri seviyorsunuzdur koşulsuzca...

Birini seviyorsanız beraber yemek yaparsınız, yapmayı bildiğiniz bir kaç çeşit yemekle dalga geçer ama hepsini yer siz mutlu olursunuz o size bir tabak daha var mı? diye gülümser...

Birini seviyorsanız bütün hücrelerinizde hissedersiniz... Herkese onu anlatmak herkesle onu konuşmak istersiniz....

Birini severseniz onun anlamadığınız bir uzakdoğu sporunu beraber öğrenme isteğini kabul edersiniz...

Beraber film izlerken her seferinde uyuyakalmasını tatlı bulursunuz...

Birlikte gülersiniz saatlerce...Anlattığınız şey ilginç olmasa bile sizi dinler bıkmadan usanmadan...

Pazar sabahları beraber kahvaltı hazırlarsınız... Beraber gazete okur saatlere yayılan sohbetler edersiniz...

Heyecanlarınızı paylaşırsınız, ayaklarınızın titreyerek gittiği bir iş görüşmesi öncesi telefonda cesaret verir size. Kendinize inanmanızı sağlar...

Kimse inanmasa bile en başından beri inanıyordur size...

Kışın deli gibi yağan kar ve kapanan yollara rağmen birbirinizi görmek için uğraşıp durursunuz...

Birini gerçekten seviyorsanız ona sonsuz güvenirsiniz... Canınızı yakmayacağını bilirsiniz...

Beraber uzanıp kitap okurken öylece uyuyakalırsınız...

Bazen motora atlar gider bütün İstanbul'u turlar, Ortaköy de midye dolma satan çocukla muhabbet edersiniz.

Beyoğlu'nun tüm sokaklarını gezip fotoğraf çekersiniz...

Birini seviyorsanız her hücrenizde huzuru hissedersiniz...

Aşk bunların onda biri değildir... Gelip geçerken ağzınızda acı bir tat bırakır... Bittiğinde o acı tattan kurtulmak için bir daha asla görmek istemezsiniz belki numarasını siler ya da ona ait tüm anılardan kurtulmak istersiniz...

Ama birini seviyorsanız, onu tüm hayatınız boyunca yanınızda istersiniz sıfatının ne olduğu önemli değildir...

Peki ya Aşk ne olacak? derseniz;

Dandik bir şey demiştim size!

13 yorum:

 1. Bence aşk sonunda hüsran yaşayanlar için dandik bir şeydir. Aşk en güzel tanımıyla karşılıklı fedakarlıktır bence. Eğer bu fedakarlık sağlanırsa Miray'cım, seninde yukarıda yazmış olduğun gibi veya benzerleri gibi ilişkide yapılan tüm faaliyetler bir aşkın meyvesi olur bence. Bu tabi ki sonu olmayan ve ömür boyu süren gerçek aşklar için.

  YanıtlaSil
 2. saçmalık.
  ilüzyon.
  kendini kandırmak.
  bittiği zaman,ya da ''bitirildiği'' zaman görürsün bunca zaman nasıl körü körüne yaşadığını.

  YanıtlaSil
 3. Bahri;Bence aşk gelip geçen bir kavram sadece...

  Fatih; son cümlene takıldım sonu olmayan ,ömür boyu süren aşklar var mı gercekten aşk bir şekilde sönüp gidiyor bence...

  Discobelle; Aşk tamamen ilüzyon katılıyorum bir anda hiçbirşeyi göremiyor insan ama bence bü yüzden aşk acısıda çok uzun sürmüyor bir süre sonra iyileşiveriyor insan...

  YanıtlaSil
 4. Bence temeli karşılıklı büyük fedakarlıklara ve güvene bağlı aşklar ömür boyu sürüyor. Bu gibi aşklara etrafımda ki 50-60 yaşlarındaki çiftlerde nadirde olsa rastlayabiliyorum. Onlar birlikte çekirdek yemekten bile hoşnut olabiliyorlar. Onları o şekilde görünce diyorum ki bizim yaşadığımız aşk değil, aşk bile geçmişte yaşanıyormuş.. İnsanlar gerek güvensizlik, gerekse içerisinde bulundukları ortamlar yüzünden aşkı yaşamak yerine birbirlerine sanki düşman olmak için uğraşıyorlar. Buda gereksiz tartışmaları peşinde getirerek aşkı sonlandırıyor. Tartışmalarda belki aşkın parçasıdır ama gereksiz olunca sonuda hüsran oluyor. Sanırım biraz daha açıklayıcı olmuşumdur Mia.

  YanıtlaSil
 5. aşk için kullanılan okadar cumlenın ne kadar anlamı olduguna karar werdıgınız bı an bı basınıza dusunun diye bi onerım olur size ;)
  eğer işin içine aşk girerse yazdığınız burda ne varsa yasanılanların ne kadar manası olup olmadıgına bakın nerde ve ne sekılde yasandıgına sadece bı uzerınden goz gezdırın
  hayat ordan bakıldıgı kadar kolay olsaydı yaşanılanların anlamına katılan degerlerın ulastıgı anlamların farklılıgını anlamakta bukadar gucluk cekılemezdı ;)

  YanıtlaSil
 6. aşk çin malı ürünler gibi bir şey. istemediğin kadar çok çevrende oluyor ve bir okadar çabuk bozulabiliyorlar. her an eline geçebilen bir ürün gibi.

  YanıtlaSil
 7. http://www.ye-jades.com/2010/01/kazanan-kisi-winner.html sana bir hediye var... =)

  YanıtlaSil
 8. Konuyla alakası yok ama ilk defa beni MİM lediler ve ben de ilk defa 7 kişiyi MIM ledim bunlardan birisi de sensin :)

  YanıtlaSil
 9. Fatihcm anladaım tamamdır :) zaten bu yazıda biraz kişisel şeyler var tamamen aşka atmamam lazım topu:9

  Gökhan :)

  Sürüden ayrılan koyun: en güzel tanımı yaptın aşk kesinlikle çin malı ürünler gbi heryerde bolca var sahtesinden

  Yejadess :) gördümm ve çok mutlu oldum inan mailinde bütün bilgilerim :)

  Bahri k: teşekkür ederim beni mimlediğin için ancak ben bir kaç posyt önce bunun 100 maddelik olanını yapmıştım yazacak 7 tane daha kalmadı ne yazıkki :)))

  YanıtlaSil
 10. o kadar güzel yazmışsın ki, aynı şeyleri düşünüyoruz hemen hemen, hislerime tercüman olmuşsun, aşk gelip geçici bi şey geldiğini söylemez gittiğini de söylemez ama sadakat ve sevgi bambaşka şeyler ve aslolan da onlar..;)

  YanıtlaSil
 11. Ceciliacım ; begendiğine ve aynı hisleri paylaştığımıza çok sevindim inan teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 12. Mia,yazacak 100 madde bulduysan gercekten ilginc bir insansin demek ki :)

  YanıtlaSil