12 Nisan 2010 Pazartesi

İyi Kızlar Cennete Kötü Kızlar Her Yere...


Bizler kafası çok karışık bir kuşağın kadınlarıyız…

80'lerde doğan, 90'ların oyun kurallarını benimsemiş, genç kızlığa İpek Ongun'un kitaplarıyla adım atıp, aşkın doruk noktasının karlar üzerinde dans etmek olduğunu zanneden, hoşlandığımız çocuk ikinci aşamaya yol aldığında bizi basit görüyor diye gözyaşlarına boğulan, lisede bir yandan Madonna'nın seks kokan kliplerini izleyip bir yandan bekaretin evlenene kadar korunması gerektiğine inandırılan, üniversitede ise bakire olanlarla dalga geçilen bir kuşağın, kafası hayli karışık üyeleriyiz hepimiz… Devamı için Tık Tık :)

4 yorum:

 1. ah naptin sen ? hayatim boyunca yasadigim celiskileri oyle guzel aciklamissin ki! olman beklenen ve olmak istedigin, biri sagdan biri soldan cekerken dengede kalma caban. bi de bu oyle kesin bi cizgi ki ya beyazsin ya siyah. yani hem hayati istedigin gibi yasayip, hem cok ciddi isler basaramazsin sen. cok ciddi isleri hep dopiyes giyen kadinlar yapar. senden iyi annede olmaz hem, dovmen var baksana! hic bi zaman evlenilecek kadin da olmazsin bi bara gidip biraz icip dans ediyosan eger. evlenilecek kadinlar evde oturur orgu orerler cunku ceyiz yapmaktadirlar.

  YanıtlaSil
 2. çıtır kızlar nereye?
  :)))

  YanıtlaSil
 3. yine ayıla bayıla okudum :)

  YanıtlaSil
 4. güzel yazı,ne diyebilirim ki doğru kafası karışık bir nesil olduk bir kaç insanın,toplumun vesairenin konuşmalarına göre,sınırlarına göre çizgilerle ayırdık yaşamımızı
  kendi kafamızda da gruplar oluşturduk gruplara yerleşmeye çalışırken kendimizden,kendi benliğimizden olduk
  Bu yazı da kendini bulmaya çalışan,arada kalan,tıpkı bizim jenerasyonumuz gibi bir yazıdır.

  YanıtlaSil