6 Şubat 2011 Pazar

Defne'nin ardından...

Photobucket


Şöhretten oldum olası korkmuşumdur. Dışarıdan ışıl ışıl görünen bu dünyanın karanlık ve çıkmazlarla dolu olduğunu düşünmüşümdür.

Birkaç gündür çok konuşulan Defne Joy Foster’in ölümü şöhretin nasıl büyük bir baş belası olduğunun en büyük kanıtı. Beyaz Cam üzerinden izlediğimiz, enerjisine hayran kaldığımız dünyalar tatlısı bu kızın şimdilerde canını yakıyorlar.

Ölümden sonra hayat varsa şu an Defne’nin ruhunun acıdığına eminim…

Hiçbirimiz nerede, nasıl ne şekilde öleceğimizi bilemeyiz.

Defne öldü...

Nerede, nasıl, kiminle olduğu önemli değil. 32 yaşında gencecik bir kadın öldü.

Oğlunun büyümesini göremeden, eşiyle yıllarını geçiremeden, hayallerinin çoğunu burada bırakarak gitti…

Ama ateş düştüğü yeri yaktı. Ailesi ve sevenleri dışında onu tanıyan, tanımayan herkes konuştu…

Evli barklı kadın yeni tanıştığı adamın evinde ne işi varmış dediler, kesin uyuşturucu kullanıyordur dediler, su testisi su yolunda kırılır dediler!

Konuşmak kolaydı… Nede olsa İnsanın kendini doğru göstermesinin en kolay yolu başkalarını yanlış göstermekti.

Defne ne yaptı, ne yapmadı bizi zerre kadar ilgilendirmez. Hepimiz insanız. Bir gün uyandığımızda dünyamız tepetaklak olabilir, belki de gece başımızı koyduğumuz yastıkta soluğumuz kesilir bir anda kim bilir…

Ama şöhret sahibiyseniz kesilen nefesiniz bile sorgulanır. Nedenler, niçinler ardı ardına gelir. Hatta kötü kalpli insanlar "Ohh olmuş!" bile diyebilir arkanızdan….

Defne öldü…

Kendini asla savunamayacak… Belki yukarılardan bir yerden anlatmak isteyecek "Durun benim de söyleyeceklerim var!" diyecek ama biz onu asla duymayacağız…

Ve bugün Defne’nin ya da bir başkasının arkasından acımasız oklar yağdıranlar bir gün son nefeslerini verirken düşünecek…

Acaba benim hakkımda neler dönecek…

4 yorum:

 1. canım bende çok ama çok üzüldüm:(( dediklerinin hepsine katılıyorum nerede ne zaman ne şekilde öleceğimizi hiç kimse bilemez.. yapılan dedikodulara gelince bir arkadaşım çok sevdiği için cenazesine gitmiş ne dedikodular ne dedikodular ekrandan tanıdığımız bir sürü ünlü sima hatta çok sevdiklerimiz bile arkasından konuşuyorlarmış hep, dedikodu; ölüye cenazesinde olsun saygı gösteremeyecek kadar kötü fitne birşey işte..

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle. Müslümanlık adına bunu eleştirenler bilmeli ki yaptıkları en büyük günah. Çok yazık Defne'ye.

  YanıtlaSil
 3. ne kadar içten ve doğru bir yazı,gönlüne sağlık...şimdi keşfettim blogunu ve böylesine güzel bir yazı...tebrikler..

  YanıtlaSil
 4. Şekerperisi: Artık cenazelerde bile kimsenin birbirine saygısı kalmamış ne acı :(

  Francesca: Zaten onlara hiçbir lafım yok söyleyecek herkes ahlak bekçisi :/

  FashionÖzge; Teşekkür ederim özgecim biraz üzücü bir yazıyla keşfetmiş olmuşsun normalde tarzım daha keyiflidir hoşgeldin umarım begenirsin buraları :)

  YanıtlaSil