3 Nisan 2011 Pazar

"Ne giysem" derdine son!

Photobucket


Geçtiğimiz ay bizim kızlar için oldukça yoğun geçti. İş arkadaşım Özlem'in nişanı yüzünden hepimiz ne giysem krizi yaşadık. Ancak en kötüsü Özlem'in başına geldi. Yoğunluktan dolayı kıyafet provasına dahi gidemeyince tam nişan günü üzerine oturmayan, her yanı taşlarla kaplı korkunç bir elbise içinde buldu kendini. Kısa bir araştırmanın ardından hayat kurtarıcı bir web sitesi keşfettik. Ünlü markaların şahane elbiselerini uygun fiyatlara kiralayabileceğiniz www.davetcokelbisemyok.com sayesinde Özlem nişanında "Jovanni" tasarımı muhteşem bir elbiseyle ışıldadı, ben de sitenin moda tutkunu genç kurucuları "Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü" mezunu Eda Yenigün ve "Fashion Institute of Technology Fashion Merchandising and Management" mezunu Serra Çelikkol ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdim…

Kıyafet Kiralama fikri kimden çıktı? İkimiz de gezmeyi eğlenmeyi seven insanlarız katıldığımız partilerde sürekli birbirimizde kıyafet ödünç alıyorduk. Bir gün Serra; kıyafet kiralayan bir yer olsa ne güzel olurdu dedi. Yurtdışında örnekleri de olduğu için Hadi yapalım dedik ve başladık.

Hadi yapalım dediğiniz an başladınız mı? Kurulma süreciniz ne kadar zaman aldı?

O dönemde ikimizde çalışıyorduk. İşten ayrıldık web sitesinin kurulma aşaması, kıyafetlerin toparlanması, showroomu kiralamak derken 3 ayı buldu.

Kıyafetleri nereden alıyorsunuz?
Türkiye'deki ünlü modacılarla görüşüyoruz, markalarla konuşuyoruz, Paris'e ve New York'a gidip alım yapıyoruz. Bu yüzden koleksiyonumuz çok zengin ve çok farklı her tarzdan kıyafet bulunabiliyor.

Photobucket

Müşterileriniz markalardan etkileniyor mu? Biz bunu Paris'ten getirttik dendiğinde o elbiseye olan ilgi artıyor mu? Aslında biz en başta marka insanları çeker diye düşündük. Ama müşterilerimiz modellere daha çok ilgi gösteriyor. Örneğin Valentino bir elbiseyle, Hakan Yıldırım elbiseyi yan yana gören müşterilerimiz Hakan Yıldırım'ı tercih edebiliyor. Sanırım biz Türk kadınları gösterişi ve şaşayı seviyoruz. Bu yüzden düz kesim Prada bir elbise yerine uzun kuyruklu kırmızı bir Hakan Yıldırım tasarımını tercih edebiliyoruz…

Müşteri kitleniz kimler? Başlarken orta sınıfa hitap etmeyi düşünüyorduk, ancak daha sonra fark ettik ki müşterilerimizin büyük çoğunluğu davetlere katılan, gezmeyi seven, bir giydiğini bir daha giymek istemeyen "high profile" bir kitle. Bunun dışında dizilere ve televizyon showlarına da kıyafet veriyoruz.

Ünlü müşterileriniz var mı?İsim veremiyoruz ama inanın hiç tahmin edemeyeceğiniz isimler kıyafet kiralamaya geliyor. Hatta biz de ilk başlarda çok şaşırdık ancak kıyafet kiralama fikri ünlü veya maddi durumu yerinde insanlara dahi çok mantıklı geliyor.

Peki, bu sezon Escada'nın defilesinde izleyip beğendiğim bir elbiseyi sizden temin edebilir miyim?
Gardrobumuz çok geniş ancak belli sezonlara ait kıyafetler yok. Birkaç sezon öncesinin kıyafetlerini bulabileceğiniz gibi Hakan Yıldırım'ın en son koleksiyonundan tasarımlar da bulabilirsiniz. Bunun dışında Paris ve New York'tan getirdiğimiz kıyafetler de yeni sezon.

Photobucket

Web sitesindeki kıyafetlerin çoğu 34- 38 beden arası. Peki, büyük beden kadınlar ne olacak?40 beden kıyafetlerimiz de var ancak ne yazık ki sayısı şu an için çok az. Ancak markalarla görüşmelerimiz büyük bedenler için devam ediyor. Önümüzdeki günlerde koleksiyonumuza 40 ve üzeri bedenler de eklemeyi planlıyoruz…

Elbiselere zarar gelirse ne oluyor? Elbiselere kalıcı bir zarar gelmediği sürece sorun yok ancak kalıcı bir zarar halinde elbisenin fiyatının bir kısmını müşteriden alıyoruz. Ama şu ana kadar başımıza hiç gelmedi. Müşterilerimiz elbiselere kendi gardrobundan bir parçaymışçasına değer veriyor.

Kiraladığınız elbiselerin hepsi çok pahalı elbiseler, sizin fiyatlarınız nasıl?
Fiyatlarımız 100 TL ile 350 arasında değişiyor. Bir gece giyilecek bir kıyafete binlerce lira harcamaktansa kiralamak en akıllıca çözüm. Ayrıca kıyafeti kiralarken size stil danışmanlığı da veriyoruz. Yani maksimum 350 liraya kıyafetinizi seçiyoruz, saçınızı, makyajınızı nasıl yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendiriyoruz. Hatta şimdilerde çok şık gece çantaları satmaya başladık. Yeniliklerimiz devam edecek…

1 yorum:

  1. evet bu siteyi biliyorum çok güzel ve faydalı bazen uygun fiyata harika elbiseler bulunabiliyor, davetlerde karizmayı çizdirmeden farklı ve klas görünmek için buraya da bakmak laızm arada:)

    YanıtlaSil