1 Mart 2012 Perşembe

Köfte Dudak Alarmı: Lana Del Ray

Photobucket


Bu aralar kafamı nereye çevirsem köfte dudaklı bir kızla karşılaşıyorum.

Şahane retro görünümü, biraz hüzünlü biraz tehlikeli bakışları ve sizi 10 dakika içinde uykuya sürükleyebilecek rahatlatıcı sesiyle herkese "Kim bu kız yahu?" dediren Lana Del Ray İnternetin müzik dünyasına kazandırdığı yeni yetme yeteneklerden.

Photobucket


50’lerin Pin Up kızlarının, 70’lerin özgür kadınlarıyla karışımı görüntüsüyle dikkat çeken Lana’nın hakkında en çok konuşulanlardan biri de yüzünde estetik olup olmadığı. Artık yan komşunuz bile 6 ayda bir Botox randevusunu yenilerken Hollywood’ kızlarının yüzünde estetik var mı, yağlarını mı aldırmış mı, dudaklarını şişirttirmiş mi diye konuşup durmak oldukça anlamsız.

Photobucket


Yaptırmışsa yaptırmış. Kız güzel, sesi güzel, sonradan üzerine giydirildiği birazcık belli olan tarzı ise fazlasıyla başarılı. Tarzını "self-styled gangsta Nancy Sinatra" olarak tanımlayan Lana kimlik arayışında olan ergenler için harika bir rol model durumunda. Zaten biz burada Lana’nın dedikodusunu yaparken moda dergileri çok tan harekete geçmiş. Interwiew, Vogue, Bilboard ve Complex Lana’yı kapağa taşıyan dergilerden sadece bir kaçı. Bu koca dudaklı kızın ne kadar popüler olduğunu tek bir cümlede özetlemek istersek Mulberry’nin yeni sezonda Adını Lana’dan alan “Del Ray” adlı bir model tasarladığını söylememiz yeterli sanırım!

Photobucket


Arızalı genç kadın figürüne aç olan müzik piyasası Lana’yı ne kadar tepeye çıkaracak göreceğiz. Ancak söylendiği gibi Amy Winehouse’un yerini doldurur mu orası tartışılır. En azından benim için Amy’nin yeri hala boş…


Photobucket

3 yorum:

 1. Hadi çamur atayım mı? kaşlarını sevmedim:P
  Ama tabi diğer kısımlar için haddimi aşmayayım diyorum:)

  YanıtlaSil
 2. bu kız köfte değil zeplin dudaklı :))) Amerika'da estetik yaptırmak kuaföre gidip kaş aldırmak gibi birşey olmuş. İşin ilginç olanı ırkları güzel ztn okdr ihtiyaçları yok ama prototip olmak gibi bir hevesleri var. Bu kızın sesi gerçekten çok iyi ztn amerika vogue'a kapak olan dikiş tutturuyor.

  YanıtlaSil
 3. Zeynep: Ben de kaşlarını çok sevdim napıcaz :)

  Trendydolap: Gercekten öyle hele dudağının üzerine konmuş bir arıyla verdiği pozvarki efsane :)

  YanıtlaSil